بزرگداشت علامه سیدجلال‌الدین آشتیانی در زادگاهش‌

مراسم‌ بزرگداشت‌علامه سیدجلال‌الدین آشتیانی همزمان با روز معلم با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی عصر پنجشنبه در مصلی آیت‌الله دانش شهر آشتیان برگزارشد.
دکتر حداد عادل در این مراسم ضمن بیان آشنایی دیرینه خود با علامه آشتیانی گفت: این استاد بزرگوار از مدافعان سرسخت علم فلسفه و حکمت بود درحالی که درآن دوران این علوم مخالفان فراوانی داشت. وی افزود: علامه آشتیانی که ازمحضرحضرت امام خمینی (ره) و علامه طباطبایی بهره کافی داشت در طول سالیان پربارتدریس خود شاگردان بزرگی در علم حکمت و فلسفه تربیت کردکه بسیاری ازآنان در خارج از کشور به تدریس مشغولند.

 دکترحدادعادل گفت: علامه آشتیانی و دیگر علمای دینی توانستند فلسفه و حکمت ارزشمند اسلامی را زنده نگهدارند و آثار آنان به هیچ وجه کمتر از آثارحکمای مهم غرب نیست.وی گفت: همچنین با معرفی افکار و آثار بزرگانی چون ملاصدرا و ابن سینا در مقام نقد فیلسوفان غربی از آرای فیلسوفان خود استفاده کنیم.
وی ‌اضافه کرد: حضرت امام خمینی(ره)‌ از مدرسان عرفان و فلسفه بودند و اساتیدی چون مطهری و آشتیانی را پرورش دادند و اکنون نیز با توجه خاص رهبر معظم انقلاب فلسفه در حوزه‌های علمیه رونق گرفته است.

استادعلامه سیدجلال‌الدین آشتیانی در سال ۱۳۰۴ خورشیدی در شهرآشتیان متولد و بعد از طی مراحل ابتدایی تحصیلات در زادگاه خود راهی حوزه علمیه قم شد.

این استاد گرانقدر در سن ۸۰ سالگی سوم فروردین ۸۴ درمشهد مقدس به رحمت ایزدی پیوست و در همین مکان به خاک سپرده شد. علامه آشتیانی از بازماندگان حکمت صدرایی در ایران است و بیش از ۷۰ اثر منحصر به فرد در زمینه فلسفه خلق کرده ‌است.

درباره نویسنده

90مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای پایگاه استاد سید جلال الدین آشتیانی. محفوظ است. باز طراحی و گرافیک : توسط علی رستمیانی