زندگینامه استاد سید جلال الدین آشتیانی منتشر شد

زندگینامه و شرح خدمات علمی و فرهنگی مرحوم استاد سید جلال الدین آشتیانی از سوی انتشارات انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در ۱۰۰۰ نسخه و ۳۰۰ صفحه منتشر شد.

به گزارش خبرنگار مهر هفتادمین مجموعه زندگی نامه هایی که از سوی انتشارت انجمن آثار و مفاخر منتشر می شود به زندگی نامه و خدمات علمی و فرهنگی مرحوم استاد سید جلال الدین آشتیانی اختصاص دارد.

این مجموعه حاوی مقالات متعددی است که برخی از آنها عبارتند از: ما که ایم اندر پیچ پیچ / سید جلال الدین آشتیانی؛ عرض و طول تاریخ فلسفه اسلامی و استاد سید جلال الدین آشتیانی/ سید حسین نصر؛ خاطراتی از قریب شصت سال دوستی/ احمد مهدوی دامغانی؛ تبلور یک نحوه هستی/ داریوش شایگان؛ جلالت فلسفه و عرفان اسلامی/ منوچهر صدوقی سها؛ مجدد عقلانیت شهودی/ حسن سید عرب.

دکتر سید حسن نصر در بخشی از مقاله خود می نویسد: اگر طول تاریخ فلسفه اسلامی را به معنای سیر زمانی طی سیزده قرن تفکر اسلامی و عرض تاریخ فلسفه اسلامی به معنای مباحث مختلف فلسفی و آثاری که در این زمینه در هر دوران نگاشته شده و ارتباط فلسفه با سایر نحله های اندیشه و تفکر انتزاعی تلقی کنیم باید اذعان داشت که خدمات استاد آشتیانی در هر بعد این تاریخ بسیار شایان توجه و عظیم است.

دکتر داریوش شایگان نیز در مقاله خود می نویسد: درک لطایف حکمت فقط به مبحث اختصاص نمی یافت و انسان در حضور او (آشتیانی) از حکمت روزمره نیز بهره می برد. در حضور استاد می شود به راحتی از مرتبه ای به مرتبه دیگر لغزید، سیر در آفاق و انفس کرد و از مسائل روز نیز غافل نماند.

درباره نویسنده

90مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای پایگاه استاد سید جلال الدین آشتیانی. محفوظ است. باز طراحی و گرافیک : توسط علی رستمیانی